Jakie szkolenia powinien wybrać pracownik działu HR?

A group of friends at a coffee shop

Dział HR to dzisiaj naprawdę istotny dział w firmie. Mówi się o tym, że praca jest wszędzie, niemniej jednak dla firmy znalezienie dobrego pracownika, który sprawdzi się w pracy i znacząco przyczyni się do rozwoju i sukcesu firmy jest zadaniem naprawdę bardzo skomplikowanym. Dlatego też warto powiedzieć, czym takim szczególnym powinien charakteryzować się pracownik działu HR oraz jakie szkolenia czy kursy pomogą mu w zdobyciu tych umiejętności i zdolności.

Psychologia – najważniejsza sprawa

No właśnie – najważniejszą kwestią jest w zasadzie znajomość psychologii i umiejętność dokonywania właściwej oceny pracowników. W końcu – czy rzeczywiście najbardziej zależy nam na super świetnie wykwalifikowanym pracowniku?


Sprawdź szkolenia: szkolenie controlling finansowy


Czasem kwalifikacje można trochę uzupełnić, zaś prawdziwym skarbem jest pracownik lojalny, pasujący do zespołu, dobrze dogadujący się z innymi, który odnajdzie w firmie swoje miejsce. I tu właśnie pomaga nam psychologia. Różne szkolenia z rekrutacji z zakresu psychologii podsuną tu wiele różnych przydatnych narzędzi np. specjalne pytania czy zadania podczas rozmowy kwalifikacyjnej, które nam naprawdę dużo powiedzą o danej osobie.

Wiedza biznesowo – ekonomiczna

Warto jeszcze dodać, że każdy profesjonalny pracownik działu HR powinien znać się naprawdę dobrze na pewnych aspektach ekonomii i biznesu. W dużej mierze chodzi tu o to, że musi on umieć ocenić kwalifikacje danego kandydata od ich kątem praktycznym, wiedzieć, czy sprawdzą się one na danym stanowisku, umieć określić, jaki kandydat jest potrzebny. Tu także warto zainwestować w szkolenia z rekrutacji z tego właśnie aspektu.

Umiejętności interpersonalne

Oczywiście osoba zajmująca się profesjonalnie działem HR musi również posiadać pewne zdolności interpersonalne, jak chociażby dostosowywanie poziomu rozmowy do rozmówcy, czy też umiejętność negocjacji.

Kodeks pracy i prawo pracy – ważne akty

Na koniec trzeba jeszcze dodać, że każdy pracownik działu HR powinien znać się dobrze na prawie pracy dotyczącym właśnie aspektu zatrudniania innych, zmiany stanowisk, prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej itp. – tu pomogą nam kodeks pracy szkolenia, szkolenia z prawa pracy.

Dodaj komentarz